close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 października 2018

  16.10.2018r. w Charkowie odbyło się III Polsko - Ukraińskie Forum Samorządu Lokalnego pn. „Gromada. Efektywny rozwój. Inwestycje” organizowane przez konsulat wspólnie z Charkowską Obwodową Administracją Państwową, we współpracy z Charkowskim Centrum Rozwoju Samorządu Lokalnego, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą i Fundacją Solidarności Międzynarodowej.

  Uroczystego otwarcia forum dokonała Gubernator Julia Swietliczna, zwracając uwagę w swoim wystąpieniu, że Charków staje się centrum polsko-ukraińskich stosunków.

   

  Konsul Generalny Janusz Jabłoński w swoim słowie powitalnym podkreślił, że Obwód Charkowski jest bardzo ważnym regionem Ukrainy, a ostatnie 3 lata, w czasie których realizujemy fora samorządowe potwierdziły wagę spraw które są omawiane. Forum stało się platformą wymiany doświadczeń polskich i ukraińskich samorządów lokalnych.

  Ze słowem powitalnym wystąpili też: Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Przewodniczący Charkowskiej Rady Obwodowej i Dyrektor Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

   

  W ramach forum odbyły się dwa panele dyskusyjne: Energoefektywność – inwestowanie w siebie gromad oraz Inwestycje w ludzi. Polityka społeczna instrumentem rozwoju kapitału ludzkiego.

  W forum uczestniczyło ponad 200 osób: przedstawiciele gromad głównie z obwodu charkowskiego, biznesmeni i dziennikarze licznych mediów.

   

   

  1
  2
  3
  a

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: